Трагедія шпиталю Маріуполя

Військовий шпиталь №555 у Маріуполі – найближчий до передової. Саме сюди одразу доправляють поранених. Лікарі тут надають допомогу і вдень, і вночі − з перших днів війни й нині.

Повністю укомплектований сучасним експертним медичним обладнанням. Там працювала поліклініка, хірургія, відділення реанімації й інтенсивної терапії, травматологія, неврологія, терапія. На базі інфекційного розгорнуте відділення для хворих на коронавірусне захворювання. Є стоматологічне відділення із сучасним мобільним стоматкабінетом.

16 липня 2022 року маріупольський військовий шпиталь №555 мав відзначати свою першу річницю. Але 24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабну атаку на мирні міста України. Госпіталь знаходився у Кальміуському районі неподалік комбінату імені Ілліча. Поруч із ним плавальний басейн «Нептун». Шпиталь приймав величезну кількість поранених, і не лише військових, а й цивільних. І з перших же днів вторгнення російські військові планомірно атакували будівлі шпиталю усіма можливими способами – мінометами, артилерією і авіабомбами. Знищували прицільно, знаючи, що там є цивільні. Знаючи, що там поранені. Знаючи, що там людям надається допомога. Тому й били чим могли.

16 березня внаслідок авіаудару був знищений останній працюючий корпус шпиталю. Ті, кому вдалося вижити – і лікарі, і поранені перебазувалися до локацій заводів Ілліча та Азовсталі. Через деякий час їх захопила російська армія. І ось майже рік військові медики перебувають у заручниках в російських концтаборах.

Ми зібрали свідчення лікарів, які перебували в той час у шпиталю. Ви усі маєте знати про злочини Росії. Жоден військовий медик не має залишатися у полоні. Ми закликаємо міжнародне суспільство – допоможіть врятувати військових медиків з пекла російського полону!

Джерело
Назад