Олександр Наговіцин
Військовий медик

Якби й могла, то нічого б не міняла, бо мій син рятував людей. Про Олександра Наговіцина, 29- ти річного військового лікаря Маріуполя, що досі в полоні нам розповіла його мама, Федора Гнатівна. 

З самого раннього дитинства Саша говорив: «Як виросту, мамо, буду лікарем», Я лиш про себе дивувалася, адже, не те що в родині, знайомих лікарів не було.  

Все своє свідоме життя він марив професією лікаря. Після школи, не зважаючи на блискучо здане ЗНО, син не вступив до мед вишу. Але це ніяким чином не вплинуло на його бажання- пішов в медколедж, а після його закінчення вже вступив до мед університету. Після університету вступив до військової медичної академії. Нас поставив перед фактом- буду військовим лікарем. 

Після закінчення Академії був розподілений на посаду начальника медичної служби однієї з військових частин. В 2021 році був прикомандирований для доукомплектування в 36 ОбМП. Там він зустрів війну.  

Наше спілкування з сином, поки він був в Маріуполі  було незвичним. Я йому писала довжелезні тексти, у відповідь отримувала плюсик або ж цілих два. Коли з Ілліча він потрапив на Азовсталь, то взагалі прислав фото, де він шиє рану з підписом: «Ма, моя мрія здійснилася, я став польовим хірургом». Майже з кожного обміну мені дзвонять хлопці, дівчата, підтримують, кажуть, що Палич, мій Саша, врятував сотні і сотні людей. Його водій розповів, що вони перестали вести список евакуйованих з поля бою.  Тобто моя дитина врятувала 400 людей.  Вірю  що в кожного з нас є своє призначення. Його – рятувати людей. Моє – вірно чекати кожну секунду синочка з полону. 

Всі лікарі, що зараз в полоні, і ті, що були там –  справжні Герої сьогодення. На них будуть рівнятися майбутні покоління українців- вільної, нескореної нації. Адже вони рятували інших ціною власної свободи. Мій син в полоні вже 263 дні. 263 ранки я прокидаюсь і мрію забутися. Мрію не мріяти і не відчувати. Мрію почути ті заповітні слова: «ма, це Я. Я вдома».

Щосекундно молюся за поверення наших медиків Маріуполя. 

Олександр повернувся додому 10 квітня 2023 в рамках обміну полоненими військовими

Назад