Іван Демків
Військовий лікар-хірург

Демків Іван Миколайович, родом зі Львівщини, 07.07.1982 р.н. 

Закінчив Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького,  присвятив навчанню медицині багато років життя. Декілька років працював цивільним лікарем, але с початком військових дій на сході країни, лікарі дуже були потрібні в військовій медицині, так Іван згодом став військовим лікарем. 

24 лютого 2022 року Іван зустрів у 555 Військовому шпиталю Маріуполя де працював завідуючим травматологією, провідним хірургом.  Але він вже фактично жив на роботі декілька тижнів до цього дня, працюючи у посиленому режимі. Події с того дня почали розвиватись дуже швидко, поранені збільшувались кожну хвилину. Згодом все місто перетворилось в один великий військовий шпиталь. Поранені були розміщені по всіх можливих лікарнях, роботу яких організовував Іван, де робив складні операції, ампутації. Але війна завжди підкрадалась слідом.. Доводилось робити евакуацію всього обладнання, персоналу і пацієнтів, шукати нове безпечно місто щоб врятувати людей. Кільце звужувалось, в середині березня 2022 в місті вже не залишилось жодної вцілілої лікарні, як і місця де можна було б захиститися. Останнім притулком для Івана, інших медиків і багатьох поранених став завод Ілліча. Там в нелюдських умовах і під постійними обстрілами лікарі все одно змогли організувати умови для розміщення людей потребуючих допомоги і навіть операційну де працювали і вдень і вночі без відпочинку. 

Але, нажаль, всі вони потрапили до полону 12 квітня із заводу Ілліча.. 

Зараз допомоги потребує сам Іван якого вже майже рік тримають в тюрмі.

Про полон дізналися з різних джерел, є також декілька відео з Іваном в полоні. 

Вдома його чекають діти, дружина і мама.

Тисячі життів було врятовано завдяки команди медиків на заводі Ілліча які вчасно надавали допомогу. Благаємо суспільство допомогти звільнити медиків..

 

Іван повернувся додому 26 квітня 2023 року в рамках обміну полоненими.

Назад