Андрій Найман
Начальник неврологічного відділення

Найман Андрій, 1992 р. н. -лікар невролог, начальник неврологічного відділення 555 військового шпиталю.

Ще з дитинства Андрій точно знав ким буде в майбутньому і впевнено до цього йшов. Коли після закінчення ліцею в Києві прийшов час визначитись з вищим навчальним закладом,  без вагань обрав Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, де навчався на факультеті підготовки лікарів для Збройних Сил України до 2016 року. Наступні два роки знання здобував в Українській військово-медичній академії. Андрій завжди пишався званням лікаря, він ніколи не ставив під сумнів свій вибір.

З 2018 року службу проходив в Маріуполі.  Коли на базі 61-го мобільного шпиталю було створено 555 гарнізонний, очолив неврологічне відділення. Надавав медичну допомогу як військовослужбовцям так і цивільному населенню.

24 лютого 2022 року коли розпочався повномасштабний наступ перебував у шпиталі. В перший день вже  розумів в яких умовах доведеться працювати, варіанту втекти чи порушити присягу не існувало. 

 При будь якій можливості Андрій намагався виходити на зв’язок, жодного разу не казав наскільки важко. «Живий, працюємо» цієї фрази завжди було достатньо. 

Коли внаслідок нанесеного авіаудару по шпиталю, будівлю було зруйновано. Весь медичний персонал разом із пораненими розділився на дві групи. Андрій в складі однієї з груп долучився до українських військових на “Азовсталі”. 

Кожного дня ми жили в очікуванні повідомлення від нього, 24/7 намагались в новинах знайти більше інформації.

До 18 травня 2022 року під постійними авіаударами, артилерійськими обстрілами, під час штурмів заводу, в нелюдських умовах, в імпровізованому госпіталі разом з колегами надавали медичну допомогу пораненим.  Їх намагались знищити з моря, з повітря і суші, а вони продовжували робити більше, ніж здається можливим.

 Після виходу за наказом командування з «Азовсталі», Андрій досі перебуває в російському полоні

Назад