Правозахисники та родичі полонених вимагають звільнення українських медиків з російської неволі

Понад 500 українських медиків нині насильно утримує Росія. Серед них і цивільні, і військові медики. У День медичного працівника, 27 липня, Центр громадянських свобод спільно громадською організацією «Військові медики України» починає масштабну інформаційну та адвокаційну кампанію, місія якої — дотримання прав військовополонених внаслідок російсько-української війни медиків. Згідно з Міжнародним гуманітарним правом принижувати гідність військовополонених, катувати та знущатися з них — заборонено! 

«До нас ставилися, як до собак. Не можна було до нас торкатися чи підходити. Зазвичай в таких умовах вилазять усі хронічні хвороби й у кожного вони різні. Медичних препаратів постійно не вистачало. А коли наші ліки закінчилися, нас уже зовсім не було чим лікувати», — згадує про дні у полоні військова медикиня Марʼяна Мамонова.

Російські військові чинять чергові воєнні злочини щодо медичного персоналу, який перебуває в полоні. Медики покликані рятувати життя і полегшувати страждання, натомість їх карають за те, що вони до останнього виконували свій професійний обовʼязок.

Центр громадянських свобод звертається до міжнародних медичних інституцій та організацій з проханням посилити тиск на РФ задля збереження життя до моменту звільнення з неволі тих, хто гідно ніс клятву Гіппократа і рятував життя, іноді ціною власного здоров’я та власної свободи.

Також ми закликаємо до солідарності усіх українських та іноземних медичних працівників і просимо поширити цю інформацію з закликом до відповідних інституцій і тегаючи їх у соцмережах. Текст поста українською та англійською, ілюстрації, список інституцій і тегів окремо додаємо.

Ця адвокаційно-інформаційна кампанія відбувається у межах ініціативи Центру громадянських свобод Prisoners Voice, метою якої є звільнення всіх цивільних ув’язнених, військовополонених та політв’язнів, які опинилися в неволі внаслідок російсько-української війни ще з 2014 року.

Назад