Медики Азовсталі. Хто і як рятував життя бійців “Сталевого гарнізону”

Що таке військовий шпиталь в оточенні? «Вони лежать на підлозі. Той, що з однією рукою, приносить води лежачим. Вони лежать і слухають, як по будівлі гатять літаки. Вони гадають: «Як там побратими?» Вони заслужили догляд після поранення, а медики встигають лише різати та зашивати, різати та зашивати», – написала Нава. Пораненими є понад пів тисячі українських захисників. Лежачих місць на всіх не вистачає. Тому воїни лежать по двоє на одному матраці, велика частина – просто на землі. Військові потребують негайної евакуації та медичної допомоги.

86 днів тримали оборону бійці Азовсталі. 86 днів рятували життя пораненим військові медики. Медики Маріупольского шпиталю, 36 бригади, прикордонників, Азову та інших підрозділів – всі вони билися за кожне життя, вириваючи бійців з безжальних пазурів Смерті.

Вже рік як вони знаходяться в полоні. Військові медики, які не є комбатантами, утримуються у нелюдських умовах в російських концтаборах. Ті, хто рятував життя іншим, хто стояв до кінця біля кожного пораненого. Росія вчергове порушує міжнародне законодавство. А світ мовчить і чогось чекає.

Ми звертаємося до світового суспільства з проханням допомогти українським військовим медикам. Ми закликаємо вплинути на висвітлення фактів захоплення РФ військових медиків та умов їх утримання, сприяти їх включенню в офіційні списки полонених і наданню доступу до них представникам міжнародних організацій, а також закликати агресора звільнити з полону українських військових медиків.

Джерело
Назад